از کجا شروع کنم؟

  0
 584

کاربران گرامی؛

اگر تا به حال کد بورسی نداشته اید و یا مراحل ثبت نام در سامانه سجام را انجام نداده اید، در هر کجای ایران و در هر مکانی که هستید، بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب کارگزاری و یا دفاتر پیشخوان دولت، می توانید گام به گام از طریق راهنمای زیر، به آسانی کلیه مراحل ثبت نام در سامانه سجام را تکمیل و در صورت نداشتن کد بورسی، آن را دریافت کنید. سپس با مراجعه به «سامانه جدید ثبت نام غیر حضوری» (ویژه مشتریان جدید) ، در کوتاه ترین زمان به صورت رایگان، عضو کارگزاری سرمایه و دانش شوید. پس از عضویت، می توانید از کلیه خدمات و امور مشتریان کارگزاری به صورت غیرحضوری در «سامانه گئو-خدمات غیرحضوری کارگزاری سرمایه و دانش»، برخوردار شوید. 

گام اول)  ثبت نام در سامانه سجام دو مرحله دارد:

مرحله 1:   ابتدا با کلیک بر روی لینک «ثبت اطلاعات سجام»، اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنید. بعد از ثبت اطلاعات کد پیگیری ۱۰ رقمی به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود.

مرحله 2:   پس از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی، با کلیک بر روی لینک «احراز هویت الکترونیکی سجام» و با وارد کردن کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام و دیگر اطلاعات، مراحل ثبت نام در سامانه را تکمیل و درصورت نداشتن کد بورسی، آن را دریافت کنید. 

*  یادآوری:

 • برای تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه سجام، طی هر دو مرحله بالا الزامی است.

 • سجامی شدن تنها مختص افرادی که می خواهند  کد بورسی دریافت کنند نیست. شما برای انجام کلیه امور غیر حضوری در بازار سرمایه نیز نیازمند طی مراحل ثبت نام در سامانه سجام هستید.

 • توجه داشته باشید " احراز هویت الکترونیکی سجام فقط برای اشخاص بالای ۱۸ سال ممکن است ". چنانچه سن مشتری زیر سن قانونی باشد، ولیِ شخص باید پس از ثبت اطلاعات سجام (مرحله 1) با در دست داشتن مدارک هویتی خود و فرزند به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و احراز هویت سجامی فرزند خود را انجام داده و مراحل سجامی شدن را تکمیل نماید.درصورت نداشتن کدبورسی، پس از تکمیل فرایند سجام، کد معاملاتی فرزند شما از طریق پیامک ارسال می شود.  

گام دوم)    ثبت نام و عضویت در کارگزاری برای مشتریان جدید به دو روش زیر است:             

روش 1)   در روش نخست همه مشتریان؛ شامل افرادی که به تازگی کدبورسی دریافت کرده اند (از طریق ثبت نام در سامانه سجام، احراز هویت الکترونیکی و یا از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت) و همچنین اشخاصی که از قبل کد بورسی داشته اند و برای اولین بار قصد دارند عضو کارگزاری سرمایه و دانش شوند، می توانند با مراجعه به «سامانه جدید ثبت نام غیرحضوری» (ویژه مشتریان جدید) و انتخاب شعبه و با ورود به لینک اختصاصی شعبه مورد نظرشان، با تآیید اطلاعات منتقل شده از سامانه سجام، در کوتاه ترین زمان و به صورت رایگان، پس از دریافت رمز عبور سامانه های معاملاتی از طریق پیامک، مشتری کارگزاری سرمایه و دانش شوند. 

*  یادآوری:                                                        

 • درنظر داشته باشید، استفاده از خدمات ثبت نام غیرحضوری در کارگزاری توسط این سامانه مختص افرادی است که می خواهند برای نخستین بار عضو کارگزاری سرمایه و دانش شوند. استفاده از این سامانه برای مشتریان قدیمی کارگزاری، امکان پذیر نیست.

 • استفاده از این امکان " هیچ محدودیت سنی " ندارد.

 • برای انجام ثبت نام غیرحضوری می بایست حتماً در سامانه سجام ثبت نام و کلیه مراحل سجام (شامل ثبت اطلاعات و احراز هویت سجام) را تکمیل کرده باشید. سپس با وارد کردن شماره همراه و آدرس ایمیلی که در سجام ثبت کرده اید، در «سامانه جدید ثبت نام غیرحضوری» (ویژه مشتریان جدید)، ثبت نام کرده و وارد سامانه شوید.

 • از جهت اینکه کلیه اطلاعات کاربران از سامانه سجام به صورت اتوماتیک وارد سامانه جدید ثبت نام غیرحضوری مشتریان می شود، اگر مایل به تغییر شماره تلفن همراه، آدرس ایمیل، اطلاعات هویتی و مالی و سایر اطلاعات خود هستید، ابتدا وارد قسمت ثبت اطلاعات سجام (مرحله اول) شوید، از قسمت ویرایش اطلاعات و یا تغییر شماره تلفن همراه، تغییرات مورد نظر را انجام دهید و سپس وارد «سامانه جدید ثبت نام غیرحضوری» (ویژه مشتریان جدید) شوید.

 • جهت ثبت نام غیرحضوری، ابتدا اسامی و اطلاعات شعب کارگزاری را بطور کامل مرور کرده پس از انتخاب شعبه، روی لینک اختصاصی شعبه موردنظر کلیک کنید و ثبت نام خود را انجام دهید.

روش 2)   درصورتی که تمایل به ثبت نام با روش های پیشنهادی ندارید، می توانید با مراجعه به لیست «اسامی دفاتر پیشخوان منتخب» ، به نزدیک ترین دفتر پیشخوان دولت (طرف قرارداد کارگزاری) مراجعه و مراحل احراز هویت جهت عضویت در کارگزاری سرمایه و دانش را طی کرده و در کوتاه ترین زمان نام کاربری و رمز عبور جهت دسترسی به سامانه های معاملاتی را از طریق پیامک دریافت کنید.

گام سوم)    اگر مشتری قدیمی کارگزاری هستید و قصد به روز رسانی اطلاعات خود را دارید و یا به سامانه معاملات برخط (آنلاین) دسترسی ندارید و مایلید از این خدمات استفاده کنید، می توانید از طریق «سامانه گئو-خدمات غیرحضوری کارگزاری سرمایه و دانش» و انتخاب قسمت درخواست احراز هویت از این خدمات بهره مند شوید.  

*  یادآوری:

 • این خدمات " فقط مخصوص مشتریان قدیمی کارگزاری است " (جهت به روزرسانی یا درخواست معاملات برخط) و مشتریان جدید برای ثبت نام نباید از این قسمت استفاده کنند.

 • جهت ثبت نام مجدد مشتریان قدیمی بصورت غیرحضوری پیش از ورود به سامانه با کارگزاری تماس بگیرید.

 • درخواست احراز هویت مجدد در این سامانه فقط برای مشتریان ساکن تهران و برخی از شهرهای حومه تهران، به صورت غیرحضوری انجام می شود.

گام چهارم)  پس از ثبت نام و عضویت درکارگزاری می توانید با ورود به «سامانه گئو-کارگزاری سرمایه و دانش»، کلیه امور، مانند اعلام شماره حساب، تغییر شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل، اصلاح پرتفوی، درخواست وجه، اعلام واریز وجه، شکایات، ثبت تیکت پشتیبانی و دیگر خدمات کارگزاری سرمایه و دانش را از هر کجای ایران، به صورت غیر حضوری و بدون نیاز به مراجعه به شعب کارگزاری انجام دهید. 

اپلیکیشن «سامانه گئو-کارگزاری سرمایه و دانش» را می توانید در سیستم های عامل اندروید، از طریق کافه بازار بر روی تلفن همراه خود نصب کنید و همچنین نسخه تحت وب این سامانه برای سیستم های عامل  ios  از طریق برنامه  Safari  قابل نصب است.

*  راه های ورود به سامانه گئو-خدمات غیرحضوری کارگزاری سرمایه و دانش:

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: