ثبت نام و خدمات غیرحضوری

  0
 1470

اگر تا به حال کد بورسی نداشته اید و یا مراحل ثبت نام در سامانه سجام را انجام نداده اید، در هر کجای ایران و در هر مکانی که هستید، بدون نیاز به مراجعه حضوری، می توانید گام به گام از طریق راهنمای زیر، به آسانی کد بورسی خود را دریافت کنید و در کوتاه ترین زمان به صورت رایگان، عضو کارگزاری سرمایه و دانش شوید و از کلیه خدمات غیرحضوری ما بهره مند شوید:         

۱- ابتدا با کلیک بر روی لینک «ثبت اطلاعات سجام»، اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنید.

بعد از ثبت اطلاعات یک کد پیگیری ۱۰ رقمی به شماره همراه شما ارسال می شود.

۲- پس از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی، با کلیک بر روی لینک «احراز هویت الکترونیکی سجام» و با وارد کردن کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام و دیگر اطلاعات، مراحل ثبت نام در سامانه را تکمیل و کد بورسی (یا کد معاملاتی) خود را دریافت کنید.   

   * یادآوری:  توجه داشته باشید " احراز هویت الکترونیکی سجام فقط برای اشخاص بالای ۱۸ سال است ". چنانچه سن مشتری زیر سن قانونی باشد، ولیِ شخص باید پس از ثبت اطلاعات سجام با در دست داشتن مدارک هویتی خود و فرزندش به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و احراز هویت سجامی فرزند خود را تکمیل کرده و درصورت نداشتن کدبورسی، کد معاملاتی فرزند خود را دریافت کند.        

۳- درگام بعد همه مشتریان، چه افرادی که به تازگی کدبورسی دریافت کرده اند (از طریق ثبت نام در سامانه سجام، احراز هویت الکترونیکی و یا از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت) و به تازگی قصد عضویت در کارگزاری سرمایه و دانش را دارند و چه اشخاصی که از قبل کد بورسی داشته اند و برای اولین بار می خواهند عضو کارگزاری شوند، با انتخاب «ثبت نام جدید غیرحضوری در کارگزاری» ، ورود به صفحه مورد نظر و تآیید اطلاعات، در زمان بسیار کوتاهی بدون پرداخت هزینه، مشتری کارگزاری شده و رمز عبور سامانه های معاملاتی برایشان ارسال می شود. 

* یادآوری:  درنظر داشته باشید، در این قسمت فقط مشتریانی می توانند از خدمات احراز هویت غیرحضوری کارگزاری استفاده نمایند که می خواهند  "برای نخستین بار عضو کارگزاری سرمایه و دانش شوند" و استفاده از این امکان " هیچ محدودیت سنی ندارد " (حتی برای افراد زیر ۱۸سال). همچنین "مشتریان می بایست حتماً در سامانه سجام ثبت نام و کلیه مراحل سجام (شامل ثبت اطلاعات و احراز هویت سجام) را تکمیل کرده باشند". برای مشتریان قدیمی کارگزاری، امکان استفاده از این امکان وجود ندارد.

۴- اگر مشتری قدیمی کارگزاری هستید و قصد به روز رسانی اطلاعات خود رادارید و یا به سامانه معاملات برخط  (آنلاین) دسترسی ندارید و مایلید از این خدمات استفاده کنید، می توانید با  انتخاب گزینه «احراز هویت مجدد مشتریان کارگزاری»  و ثبت نام در سامانه و ثبت نام در سامانه احراز هویت غیر حضوری از این خدمات بهره مند شوید.   

* یادآوری:  این خدمات " فقط مخصوص مشتریان قدیمی کارگزاری است " (برای به روزرسانی یا درخواست معاملات برخط) و مشتریان جدید برای ثبت نام نباید از این قسمت استفاده کنند.

5- پس از ثبت نام و عضویت درکارگزاری می توانید با ورود به لینک «خدمات غیرحضوری کارگزاری» ، بدون مراجعه حضوری به کارگزاری، در هر کجای ایران از کلیه خدمات غیرحضوری ما مانند اعلام شماره حساب، تغییر شماره همراه و ایمیل، اصلاح پرتفوی، درخواست وجه، اعلام واریز وجه و ... بهره مند شوید.         

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: