صندوق افق

  0
 639

لینک ورود به صندوق افق:    ofoghfund.com

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

هدف از تشکیل صندوق سرمایه­گذاری، ، جمع آوری سرمایه از سرمایه­گذاران و تشکیل سبدی از دارایی­ها است.

انباشته شدن سرمایه در صندوق، مزیت­های متعددی نسبت به سرمایه­گذاری انفرادی سرمایه­گذاران دارد؛ هزینه به کار گیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار ، بین همه سرمایه­گذاران تقسيم می­شود و سرانه هزینه هر سرمایه­گذار کاهش می یابد. مديريت صندوق، از جانب سرمايه گذاران، كليه حقوق اجرایی مربوط به صندوق از قبیل دریافت سود سهام و كوپن اوراق بهادار را انجام می­دهد و در نتيجه سرانه هزینه هر سرمایه­گذار برای انجام سرمایه­گذاری کاهش می یابد.با تشکیل صندوق ، امکان سرمایه گذاری مناسب و متنوع­تر دارایی ها فراهم شده و در نتيجه ریسک سرمایه گذاری کاهش پیدا می کند.

صندوق سرمایه­گذاری مشترک افق در تاريخ هفت بهمن سال ۱۳۹۲ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (با شماره ۱۱۲۲۰ ) ثبت و فعالیت خود را آغاز کرد.

چرا در واحدهای صندوق مشترک افق سرمایه­گذاری کنیم؟

1- مدیر حرفه ایی دارید!

نخستین مزیت صندوق سرمایه­گذاری، مدیریت حرفه­ای پول شماست.  سرمایه گذاران به این دلیل در صندوق سرمایه گذاری می کنند که معمولا زمان و یا تخصص کافی را برای سرمایه گذاری به صورت انفرادی ندارند. صندوق سرمایه گذاری ابزاری برای سرمایه گذاران خرد است تا بتوانند از توانایی ها و مهارتهای افراد حرفه ای برای سرمایه گذاری و نظارت بر دارایی هایشان استفاده کنند. چراکه این صندوق ها دارای تحلیلگران و مدیران سرمایه گذاری هستند که پیوسته تلاش می کنند تا با بافتن گزینه های مناسبه و خرید و فروش به موقع آن­ها، عملکرد ممتازی برای سرمایه­گذاران خود فراهم کنند.

2_ شفافیت

صندوق­های سرمایه­گذاری در بازه­های زمانی مشخصی توسط سه نهاد سبا، متولی و حسابرس مورد بازرسی قرار می­گیرند و تمام فعالیت­های آنها به صورت شفاف اطلاع­رسانی می­شوند. متولی صندوق نیز به صورت مستمر بر عملکرد صندوق نظارت دارد.

3- دست به نقد هستید

سرمایه­گذاری در صندوق این امکان را به شما می­دهد که سرمایه خود را سریع نقد کنید. شما برای فروش واحدهای سرمایه­گذاری خود با هیچ مشکلی مواجه نمی­شوید. هر زمان که تصمیم به نقد کردن دارایی خود بگیرید، مدیریت صندوق سرمایه­گذاری این وظیفه را به عهده می­گیرد.

4- صرفه جویی

با توجه به اینکه صندوق­های سرمایه­گذاری از گردآوری سرمایه­های خرد تشکیل می­شوند، بنابراین امکان استفاده از مزایای یک مجموعه سرمایه­گذاری بزرگ برای دارندگان آن فراهم می شود. شاید شما با یک میلیون تومان توانایی سرمایه گذاری در  گزینه­های متنوعی را نداشته باشید. اما با توجه به حجم بالای سرمایه صندوق­ها هزینه­هایی از قبیل تحلیل، بررسی، ارزش گذاری، خرید و فروش و سایر هزینه­ها در بین سرمایه­گذاران سرشکن می­شود و این به نفع سرمایه­گذار است.

درباره مدیران  افق

مدیر صندوق سرمایه­گذاری:

مدیر صندوق سرمایه­گذاری مشترک افق امیر­علی مستخدمین حسینی به نمایندگی از شرکت کارگزاری سرمایه و دانش است. او مسئول اجرایی صندوق محسوب می-شود که متخصص در بازار سرمایه و دارای دانش کافی در امر مدیریت پرتفوی صندوق سرمایه­گذاری است. طبق اساسنامه، مدیر صندوق سرمایه­گذاری موظف است گزارش پیش­بینی شده و اطلاعات قابل ارائه را تهیه و تنظیم کرده و در اختیار متولی صندوق، حسابرس و سازمان بورس اوراق بهادار قرار دهد.

مدیر سرمایه­گذاری افق:

محمد نوربخش ، به عنوان مدیریت سرمایه­گذاری صندوق، مسئولیت تشکیل سبد بهینه سرمایه­گذاری و خرید و فروش سهام در صندوق را بر عهده دارد. مدیر سرمایه­گذاری وظیفه دارد که بهترین انتخاب­ها را از بازار سرمایه برای صندوق داشته باشد.

حسابرس صندوق:

حسابرسی صندوق افق، بر عهده مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود است. حسابرس رکن نظارتی صندوق است که از بین مؤسسات حسابرسی معتمد سبا انتخاب می­شود.  مدت مآموریت این مؤسسه، یک سال مالی است و حسابرس با قبول سمت ارائه شده، وظایف و مسئولیت­های محوله را طبق اساسنامه به عهده خواهد گرفت.

متولی صندوق سرمایه­گذاری:

متولی صندوق، مؤسسه حسابرسی فراز مشاور دیلمی­پور است. متولی در واقع وکیل و امانتدار سرمایه­گذار برای نظارت بر حسن انجام امور  و رعایت دقیق مفاد اساسنامه، امیدنامه و مندرجات توافق­ها میان ارکان و دست­اندرکاران عملیات  صندوق است. متولی صندوق سرمایه­گذاری مسئول نظارتی صندوق است که توسط مجمع صندوق انتخاب و مشخص می­شود.

مراحل ثبت­نام در صندوق:

ارائه مدارک مورد نیاز:

تصویر شناسنامه

تصویر کارت ملی

آدرس کامل پستی

کدپستی

شماره همراه

شماره ثابت

نام بانک

نام شعبه بانک یا کد

شماره حساب و شماره شبا

فیش واریزی به حساب صندوق سرمایه­گذاری افق

دقت داشته باشید که اگر هرکدام از این مدارک را ارائه نکنید، مجاز به ثبت­نام شما در سیستم صندوق سرمایه­گذاری مشترک افق نیستیم.

بعد از ارائه این مدارک می­توانید وجه خود را واریز کنید. برای خرید واحد­های صندوق سرمایه­گذاری مشترک افق، مبلغ مورد نظر خود را فقط به این شماره حساب­ها واریز کنید.

شماره حساب­های صندوق سرمایه­گذاری مشترک افق:

بانک سامان: 849_40_900_200_1_1

بانک دی: 0100950095008

بانک تجارت: 245900902

بعد از واریز  وجه به صندوق افق، مبلغی که برای خرید واحد به حساب  صندوق سرمایه­گذاری مشترک افق واریز می­کنید، بعد از ثبت­ در سیستم مالی به حساب کاربری شما در صندوق می­نشیند.

همان روزی که مبلغ واریزی­تان در حساب صندوق ثبت شود، از طرف صندوق رسید مبلغ واریزی­تان را دریافت می­کنید.

چهل و هشت ساعت بعد از صدور  واحدهای صندوق، گواهی برای شما صادر می­شود که تعداد واحد­ها و ارزش مبنای هر واحد در آن درج شده است.

امکان صدور  واحد­های صندوق از 9 صبح تا 15:30 روزهای شنبه تا چهارشنبه است.

واحدهای صندوق افق، چه زمان و با چه قیمتی  برای شما خریداری می­شود؟

همان روز که مبلغ شما در حساب صندوق می­نشیند، درخواست صدور واحد صندوق برای شما صادر می­شود.این درخواست روز بعد توسط واحد مالی صندوق تآیید می­شود.  روز بعد از آن واحد­های صندوق با NAV  روز تآیید درخواست برای شما صادر می­شود.

به عنوان مثال شما روز یک­شنبه به حساب صندوق واریز وجه می­کنید:

یک­شنبه: واریز وجه و درخواست صدور واحد صندوق

دوشنبه: تآیید درخواست صدور واحد­های صندوق

سه­شنبه: صدور واحدهای صندوق با NAV روز دوشنبه

چگونه از وضعیت سرمایه­ام در صندوق سرمایه گذاری مشترک افق، آگاه شوم؟

برای آگاهی از وضعیت دارایی خود، باید بر اساس دستورالعمل­ زیر برای خودتان نام کاربری و رمز عبور بسازید:

ابتدا وارد سایت صندوق سرمایه­گذاری افق به آدرس www.ofoghfund وارد شوید.

در سمت چپ در بالای صفحه، گزینه آبی رنگ «ورود سرمایه­گذاران» را انتخاب کنید.

اطلاعات خود را وارد و رمز عبور و نام کاربری خود را انتخاب کنید.

یک کد به شماره تلفن همراه شما ارسال می­شود.

کد را وارد و فرآیند را تکمیل کنید.

حالا شما می­توانید به حساب کاربری خود وارد شوید.

هزینه های صدور و ابطال

این نوع از هزینه­ها به زمان و تعداد فرآیند صدور و ابطال بدون در نظر گرفتن تعداد واحدهای سرمایه­گذاری تعلق می­گیرد.

زود نروید

بخش دیگری از این هزینه­ها تحت عنوان «جریمه تعجیل در خروج» است. این هزینه از سرمایه­گذارانی که مدت سرمایه­گذاری آنها کمتر از 90 روز باشد، به صورت پلکانی از 1 تا 5 درصد نسبت به قیمت ابطال واحد دریافت خواهد شد.

در نظر داشته باشید که نحوه محاسبه کارمزد ارکان و هزینه­های مربوط به صندوق سرمایه­گذاری مشترک افق در اساسنامه و امیدنامه صندوق درج شده است. شما می­توانید هر زمان با مراجعه به سایت صندوق سرمایه­گذاری مشترک افق، اساسنامه و امیدنامه را مطالعه بفرمایید.

وقت خداحافظی

شما می­توانید با کارشناس صندوق سرمایه گذاری مشترک افق تماس بگیرید و تقاضای ابطال واحدهایتان را بدهید. برای ابطال واحدهای صندوق باید فرم ابطال را پر کنید.

در نظر داشته باشید که مبلغ واحد های باطل شده شما حداکثر تا شش روز کاری به حسابتان واریز خواهد شد.

مبنای محاسبه قیمت ابطال چگونه است؟

مبنای محاسبه قیمت ابطال واحد سرمایه­گذاری  NAV روز بعد از تاریخ درخواست ابطال خواهد بود. هزینه ثابت ابطال هر گواهی سرمایه­گذار20000 ریال است. کارمزد ابطال از جمله هزینه­هایی است که در صورت ابطال، به طور مستقیم توسط شما به عنوان سرمایه­گذار پرداخت می-شود.

میزان این هزینه، نحوه پرداخت و بازه زمانی تعیین شده برای پرداخت بر مبنای اساسنامه و امیدنامه است که در صندوق سرمایه­گذاری افق این زمان حداکثر شش روز کاری است.

پس از کسر هزینه­های مربوط به ابطال در مدت تعیین شده، وجه مربوط به ابطال در مدت تعیین شده، وجه مربوطه به حسابی که سرمایه­گذار معرفی کرده است واریز خواهد شد.

با زبان صندوق آشنا شوید:

واحد سرمایه­گذاری

در خرید و فروش سهام، مبنای حجم خرید یا فروش، تعداد سهم است. یعنی مثلآ سرمایه­گذار  سهام شرکت الف را با قیمت 1000 ریال و با حجمی به تعداد 10000 سهم خریداری کرده است. در معاملاتی که در صندوق­های سرمایه­گذاری اتفاق می­افتد به مبنای حجم خرید و فروش واحد گفته می­شود.

صدور و ابطال

در معاملات سهام از کلمه خرید و فروش برای نوع معامله استفاده می­شود. اما در معاملات صندوق­های سرمایه­گذاری از واژه صدور (در زمان خرید) و ابطال (در زمان فروش) استفاده می­شود.

NAV

ارزش کل دارایی­های یک صندوق بعد از کسر بدهی­ها است. هر واحد صندوق بر اساس NAV برای سرمایه گذاران خریداری می­شود.

صندوق سرمایه­گذاری افق

جزو پنج صندوق برتر سال 97

جزو ده صندوق برتر سال 98

صندوق برتر سازمان بورس اوراق بهادار  در اردیبهشت ماه سال 99

کسب 99/144 درصد بازدهی در 180 روز گذشته

کسب 84/267 درصد بازدهی در 365 روز گذشته

با خیالی آسوده، سرمایه خود را به ما بسپارید

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: